Sponsoring

Jaki jest cel sponsoringu? Na czym polega? Jak nazwa wskazuje sponsorowanie to proces w którym inwestor przekazuje środki na rzecz organizacji/osoby/instytucji sponsorowanej. Głównym celem takich działań jest wykorzystanie pozytywnego wizerunku osoby sponsorowanej. Najpopularniejszy jest sponsoring na zasadzie działań marketingowych.  Jednak niejednokrotnie sponsoring to przejaw filantropii lub działalności na zasadach charytatywnych.

Obszary w jakich możemy zaobserwować sponsoring to sport, kultura, sztuka, ekologia, oświata i nauka, zdrowie i sfera społeczna.

Sponsoring jest uważany za jedną z najszybciej rozwijających się form marketingu. Dzieje się tak gdyż jest to rodzaj reklamy który jest powszechnie akceptowany przez społeczeństwo. W odróżnieniu od reklamy w postaci np. spotów reklamowych lub bilboardów które mają bardziej nachalny sposób działania. Sponsoring jest doskonałym rozwiązaniem dla firm które mają na celu polepszenie swojego wizerunku. Idealnie wpisuje się w działania z zakresu PR.

Marketing: