Reklama

Artykuły na temat reklamy

Reklama podprogowa

Reklama podprogowa to zagadnienie które elektryzuje społeczeństwo. Czym tak naprawdę jest reklama podprogowa? Według definicji dotyczy bodźców które trwają na tyle krótko że nie mogą zostać świadomie zarejestrowane. Jednocześnie wystarczają na to by oddziałowywać na mózg. Zagadnienie to dotyczy głównie bodźców wzrokowych i słuchowych. Reklama podprogowa to zagdnienie z pograniczna hipnozy i marketingu. Celem tego rodzaju reklamy jest delikatna sugestia która ma wpływać na decyzje zakupowe.

Marketing: 

Reklama

Reklama to słowo które zna każdy z nas, jednak nie każdy potrafi ubrać w słowa czym dokładnie jest treść reklamowa. Według definicji reklama to informacja która zawiera w sobie komunikat perswazyjny. Jak powszechnie wiadomo celem reklamy jest skłonienie potencjalnego konsumenta do nabycia towarów lub usług. Jednak równie dobrze celem reklamy może być kreowanie pewnych postaw społecznych lub propagowanie określonych idei. Dokładną definicje reklamy określa dyrektywa Unii Europejskiej z roku 2016.

Marketing: 

Reklama formą przekazu

Reklama jest formą przekazu, jak również mówi się, że jest komunikatem perswazyjnym, komunikatem, który ma na celu skłonienie do kupienia danego produktu, lub skorzystania z danych usług… Reklama ma ukrytą formę, zwaną „darmową reklamą” – na czym ona polega ? Otóż dla przykładu, jedząc jakieś słodycze mówimy znajomym, że są dobre, a oni je próbują potwierdzają to, następnego dnia taka firma zyskuje nowego klienta, gdyż któryś z Twoich znajomych właśnie zakupił owe słodycze.

Marketing: 

Reklama w telewizji

Chciałem zająć się takim tematem jak reklama w telewizji. Jest to temat spory, którego nie da się do końca omówić tak w dwóch słowach, ale po kolei… Jak wiecie reklama, lub powinniście wiedzieć, reklama działa w dwie strony, pierwsza strona polega na reklamowaniu danej firmy lub konkretnej usługi, wtedy osoba reklamująca może liczyć na zysk, druga strona to taka, że na przykład właśnie telewizja zarabia na udostępnianiu przestrzeni reklamowej, między różnymi programami, telewizja ma jeszcze ten plus, że nie zarabia tylko na samych reklamach, ale również na abonamencie !

Marketing: 

Typy reklamy

Postanowiłem, że napiszę artykuł, który będzie dotyczył reklamy, wymienię tutaj kilka typów reklamy, a dlaczego właśnie piszę o reklamie ? Odpowiedź jest prosta, ponieważ dzisiaj dobra reklama to podstawa późniejszego biznesu, gdyby nie reklama to klientów byłoby mniej. A teraz zajmę się opisaniem pierwszego rodzaju reklamy, a jest nim Half Page – taka reklama może być emitowana na samej górze w prawym panelu, wymiary takiej reklamy są dość duże, a dokładniej to sięgają 300x600 pixeli.

Marketing: 

Reklama na TAK

Reklama – Tak ! Ten artykuł będzie poświęcony reklamie, nie dowiecie się w nim jak to zwiększyć zysk z reklam, jak to jest w niektórych poradnikach, które w większości przypadków się nie sprawdzają. Jednak zostaną podane w tym artykule rodzaje reklam, wydaje mi się, że dość ciekawe rodzaje, które na pewno przyciągną klientów. Jednym z ciekawszych rodzajów reklamy jest Expand Banner, który polega na tym, że z początku widzimy małą reklamę, a po najechaniu na nią, reklama się rozwija, przez co jest możliwe przekazanie więcej informacji, przed kliknięciem w ofertę.

Marketing: 

Różne formy reklamy

Reklama – to coś co z pewnością przyniesie nowych użytkowników/klientów. Dzisiaj w Internecie mamy do wyboru bardzo wiele różnych form reklamy, jednak nie każda jest opłacalna, nie będę tutaj pisał, która forma jest opłacalna, a która nie, ale opiszę 4 typy reklamy. Pierwszym typem będzie reklama Commercial Break – reklama taka jest o wymiarach 750x450 pixeli i z reguły emitowana jest na około 10 sekund. Reklama tego typu pojawia się zawsze na początku danej strony www, takie reklamy można spotkać na większych portalach. Co wyróżnia tą reklamę od innych ?

Marketing: 

Formy reklamy

Reklama – w dzisiejszych czasach istnieje wiele form reklamy, każda jest doskonała na swój sposób, a tą którą Ty zdecydujesz się wybrać zależy od Ciebie i Twoich funduszy na ten cel. W świecie reklamy wyróżniamy taką formę reklamy jak BrandMark, jest to reklama w formie okna pop-up, która wyskakuje chwilę po załadowaniu strony www, ma ona różne kształty, może przybrać na przykład rozmiary 336x280 pixeli, reklamę taką możemy przesuwać po pulpicie, jak również ją wyłączyć.

Marketing: 

Cel reklam

Do tej pory powstało wiele książek na temat tego czym jest reklama i jak sprawnie przeprowadzić reklamę firmy, strony www itd. Jednak nie wszystkie te książki przynoszą tak naprawdę efekty, dlatego postanowiłem, że w tym artykule napiszę jakie formy reklamy są opłacalne w dzisiejszych czasach. Jak wiadomo reklama ma na celu przekazania informacji, nie raz tej informacji przydałoby się przekazać więcej, dlatego warto wtedy skorzystać z większych form reklamy lub też dłuższych, do tego celu idealnie nadaje się telewizja.

Marketing: 

Historia reklamy

Reklama – reklama powstała bardzo dawno temu, jednak od zawsze jej cel był jeden, chodziło w niej oto, by skłonić oglądającego do zakupienia produktu lub skorzystania z usługi. Nie każdego stać na taką reklamę, przede wszystkich tych, którzy postanowili otworzyć nową firmę, nie zawsze wtedy znajdą się pieniądze na reklamę, choć jakby nie było przydałyby się… Reklama jest zawsze rozliczana na podstawie liczby wyświetleń, na przykład reklama w Internecie rozliczana jest co 1000 unikalnych wyświetleń (ok. 30-40zł za każde 1000 emisji).

Marketing: 

Strony